A betöltési sebesség számít

A weboldal látigatók 47%-a elvárja, hogy egy weboldal 2 másodperc vagy annál rövidebb idő alatt töltődjön be. Az emberek 40%-a hagyja el az olyan weboldalakat, amelyek betöltése több mint 3 másodpercig tart.
Az oldal válaszának 1 másodperces késése 7%-os konverziócsökkenést eredményezhet.
Minden weboldalt a lehető legnagyobb sebességre kell optimalizálni, a sikeres optimalizáláshoz pedig a fejlesztőknek meg kell érteniük a lassú weboldal betöltés fő okait, és meg kell tanulniuk, hogyan oldják meg azokat.

Mi az oldalsebesség?

Az oldalsebesség (más néven "betöltési sebesség") azt méri, hogy milyen gyorsan töltődik be egy oldal tartalma. SEO-szempontból a gyors oldalsebesség alapvető fontosságú. Számos tényező, például a webtárhely és az oldal mérete befolyásolja az oldal betöltési sebességét. Az oldal betöltési sebessége is különbözik az oldal asztali és mobil verziójánál. Ebben a cikkben megtudhatja, hogyan befolyásolja az oldalsebesség a SEO-t, talál eszközöket az oldalsebesség mérésére, és megtanulhatja, hogyan javíthatja azt. 

Miért fontos az oldalsebesség a SEO szempontjából?

Az oldal betöltési sebessége megerősített rangsorolási tényező az asztali és a mobil oldalakon. A gyorsabb betöltési idő (más fontos jelekkel együtt) hozzájárulhat a jobb helyezésekhez a Google keresési listában. Az oldalsebesség befolyásolja a keresőmotoros rangsorolást, mivel a lassú oldalak negatívan befolyásolják a felhasználói élményt. Valójában a Google szerint a visszaugrás valószínűsége majdnem megháromszorozódik, ha az oldalad betöltése három másodpercnél tovább tart!

Az "oldalsebesség" nem egyetlen mérőszám.

Ez egy gyűjtőfogalomként működik. Hogy miért? Mert az oldalsebesség mérésének számos módja van. (Az alábbiakban megnézhet néhány erre alkalmas eszközt.)

Tegyük fel, hogy egy felhasználó beír egy tartományt a webböngészőjébe, és megnyomja az "enter"-t. Rövid idő múlva megnyílik az oldal. Néha az első dolog, amit a felhasználó lát, egy üres oldal.  Néhány ezredmásodperccel (vagy másodperccel) később a felhasználók néhány elemet látnak. Talán egy szövegrészletet vagy egy képet. Egy bizonyos ponton a felhasználó interakcióba léphet az oldallal. Például rákattinthat egy gombra.  Amíg a felhasználók várakoznak, az oldal tartalma mozoghat, mivel új elemek töltődnek be. Végül pedig az oldal tartalma teljesen betöltődik. Néha, mire az oldal teljesen betöltődik, a felhasználók már megtalálták, amit kerestek. Máskor viszont már feladták és elhagyták az oldalt.

Az oldalsebesség általános mérőszámai 

Time to First Byte (TTFB):

Mennyi időbe telik, amíg az oldal betöltése megkezdődik.

Első tartalmi festés (FCP):

Mennyi idő alatt látja a felhasználó az oldal első elemét (például egy képet).

Betöltési idő:

Mennyi időbe telik, amíg az oldal tartalma teljesen betöltődik.

Google PageSpeed Insights

A Google PageSpeed Insights (PSI) egy ingyenes eszköz, amely egy weboldal teljesítményét méri. Segítségével ellenőrizheti bármely URL-cím Core Web Vitals értékeit, megtekintheti a teljesítményadatokat, és javítási javaslatokat kaphat.  A PageSpeed Insights laboratóriumi és helyszíni adatokat egyaránt használ. A laboratóriumi adatokat a Google Lighthouse-ból (erről az eszközről később bővebben), a helyszíni adatokat pedig a Chrome User Experience Report (CrUX) adathalmazból gyűjti. A kezdéshez lépjen a PageSpeed Insights oldalra, és illessze be a mérni kívánt URL-címet a keresősávba. Egyszerre csak egy URL-t ellenőrizhet - nem egy teljes webhelyet.

A PageSpeed Insights statisztikákat és ajánlásokat mutat asztali és mobil eszközökre egyaránt és értékes információkat oszt meg az oldal teljesítményéről, a hozzáférhetőségről, a legjobb gyakorlatokról és a SEO-ról.

Olvassa el a PageSpeed Insights útmutatót, hogy megtudja, hogyan javíthatja eredményeit.

https://pagespeed.web.dev/

Az általunk készített honlapoknál arra törekszünk, hogy minél gyorsabban betöltsenek az oldalak, így növelve felhasználói élményt, célcsoportja megtartását.

Amennyiben felkeltettük érdeklődését, keresen minket az oldal alján megadott elérhetőségeken, illetve a kapcsolatfelvételi űrlapon!

 

Ajánlott

Mi a baj a Wordpress-el?

A WordPress sokoldalú nyílt forráskódú tartalomkezelő rendszer, amely minden terhet levesz a vállunkról, vagy mégsem?

Tovább

Mitől lesz "zöld" egy weboldal?

A "zöld" weboldal nem Greenwashing. Rengeteg előnyei van annak, ha csökkentjük weboldalunk karbonlábnyomát.

Tovább

Kontakt

Kapcsolatfelvétel

Amennyiben ajánlataink felkeltették érdeklődését, lépjen velünk kapcsolatba. Már alig várjuk a közös munkát!

9700. Szombathely

+36303385850 Vagy +36305791525

info@bemutatunk.hu