Mi a baj a Wordpress-el?

A WordPress sokoldalú nyílt forráskódú tartalomkezelő rendszer (CMS). Ez azt jelenti, hogy a nulláról felépített, tartalomkódolt weboldalakkal, a WordPressben a világ minden tájáról származó fejlesztők járulnak hozzá a rendelkezésre álló sablonok és bővítmények forráskódjához.

A világ 10 millió legjobb weboldalának 36,7 %-át működtető rendszer számos bővítményt kínál, melyek a blogoktól az e-kereskedelmi áruházakig mindenhez különálló funkciókat tesznek lehetővé.

A több száz elérhető dizájn, a könnyű beállítás és a mobilos reszponzivitás (minden eszközön jól néz ki) nincs mit mérlegelni, ez kell nekünk, igaz?

Nem egészen.

Egyértelmű előnyei és a kezdeti egyszerű beállítás ellenére a WordPress-nek igen komoly hátrányai vannak, amelyek meggyőzhetik Önt, hogy ne erre az útra lépjen. 

Minden speciális funkcióhoz egy újabb bővítmény szükséges

Ha bármilyen különleges funkciót szeretnél a webhelyeden, akkor hozzá kell adnod egy plugint, amely tudja az adott funkciót.  A plugin egy kis kóddarab, amelyet egy adott feladat elvégzésére terveztek.

Gondolj a bővítményekre úgy, mint egy okostelefonon lévő alkalmazásra, itt olyan funkciókat adva hozzá a weboldalához, mint egy kapcsolatfelvételi űrlap vagy egy bevásárlókosár funkció.

Minden egyes plugint telepíteni, kezelni és rendszeresen frissíteni kell, ugyanis ha nem frissíted, az biztonsági kockázattal jár, valamint később nem lesz kompatibilis a wordpress alaprendszerével.

Egy frissítés pedig ugyanúgy hordozhat magában kockázatot, ugyanis eleinte még nem tesztelték annyian, a hibák később bukhatnak ki. A Wordpress alaprendszerét is frissíteni kell, az pedig kompatibilitási problémát okozhat az éppen működő bővítményekkel.

Gyakori frissítésre van szükség

Tekintettel a WordPress nyílt forráskódú jellegére, folyamatosan változik, hogy javítsa a felhasználói élményt. Ez azonban azt jelenti, hogy folyamatosan frissíteni kell. 

A webhely naprakészen tartása alapvető fontosságú annak biztosítása érdekében, hogy minden funkció megfelelően működjön, valamint a webhely általános teljesítménye, a magas szintű biztonság, a kompatibilitás és az esetleges hibák felderítése és kijavítása érdekében.

 A weboldalad és a bővítmények folyamatos frissítésének szükségessége sajnos növeli a meghibásodások, hibák, bővítmények közötti konfliktusok és törött linkek, vagy akár az oldal összeomlása - kockázatát (és valószínűségét) is.

Sebezhetőség

Sajnos, mivel a WordPress nyílt forráskódú, bármely fejlesztő készíthet WordPress témát vagy bővítményt, és nincs olyan irányító testület, amely felügyelné a létrehozott kódot.

A termék erőssége, a fejlesztők közössége egyben az egyik legnagyobb gyengeséget és kockázati tényezőt is jelenti az ügyfelek számára.

A WordPress gyakran célpontja a hackereknek és a spammereknek, mivel népszerűsége és a bővítményekre való nagyfokú támaszkodás miatt.

A frissítések kritikus szerepet játszanak abban, hogy webhelye biztonságos maradjon, mivel a hackertámadások 98%-a elavult pluginek és témák miatt történik.

Mivel az internet legnagyobb publikus részét Wordpress oldalak alkotják, így egy-egy sebezhetőség minimum több tízezer, de akár milliós számú weboldalt érinthet, így a hackereknek kis energiabefektetéssel igazán nagyot kaszálhatnak.

Lassú oldalsebesség

Ismered azt az érzést, amikor látod a "Vissza 5 perc múlva" feliratot egy kirakatban, és többnyire nem térsz vissza 5 perc után? Nos, statisztikailag nézve az online ügyfélköröd figyelmének megragadására szolgáló ablakod 6 másodperc.

Türelmetlen vagy? Most már érti, miért olyan fontos az oldalának betöltési és működési sebessége - 2 másodperccel túl hosszú, és a potenciális vásárlója máris egy másik virtuális kirakatban találja magát.

Sajnos a WordPress weboldalak a hozzáadott bővítmények és a túltelített adatbázisok és kódbázisok miatt lassúakká válnak. Minden egyes bővítmény időt vesz igénybe, és egyesek akár meg is duplázhatják a webhely betöltési idejét.

Fontos tényező, amit szintén szem előtt kell tartani, hogy az oldal betöltési ideje és a szerver válaszideje jelentős szerepet játszik webhelye Google-rangsorolásában. 

Végül fizetni kell

Az ügyfelek gyakran elkövetik azt a hibát, hogy azt feltételezik, hogy a munka elvégeztetett, amint a weboldaluk felállt és működik. Azonban, ahogy az előző pontok is illusztrálták, a WordPress weboldalának folyamatos karbantartásra lesz szüksége.

Ez nem csupán egy automatizált folyamat, hanem dedikált emberierőre van szükség a frissítések, kompatibilitási problémák és biztonsági hibák kezeléséhez.

Hatékonyan ez olyan további havi költségeket eredményez, amelyekkel talán nem is számolt, amikor az eredeti weboldal költségvetését felvázolta. 

Nem elég egyedi

Itt nem csak arra gondolok, hogy más is használhatja azt a template-t amit te. Hiába a sok bővítmény, az egyedi elképzeléseink számára nem biztos, hogy találunk megfelelő bővítményt.

Lefejleszteni egy egyedi plugint pedig ismét költséges lehet. Az egyedi rendszerek előnye, hogy az gyakran a fejlesztő által jól ismert rendszer, így nem köti semmi a kezét, bármit le lehet fejleszttetni kerülőmegoldások és kompromisszumok nélkül.

 

Az általunk készített honlapok egyedi dizájnnal és egyedi adott célra optimalizálva készülnek.

Amennyiben felkeltettük érdeklődését, keresen minket az oldal alján megadott elérhetőségeken, illetve a kapcsolatfelvételi űrlapon!

Ajánlott

A betöltési sebesség számít

Az emberek 40%-a hagyja el az olyan weboldalakat, amelyek betöltése több mint 3 másodpercig tart.

Tovább

Mitől lesz "zöld" egy weboldal?

A "zöld" weboldal nem Greenwashing. Rengeteg előnyei van annak, ha csökkentjük weboldalunk karbonlábnyomát.

Tovább

Kontakt

Kapcsolatfelvétel

Amennyiben ajánlataink felkeltették érdeklődését, lépjen velünk kapcsolatba. Már alig várjuk a közös munkát!

9700. Szombathely

+36303385850 Vagy +36305791525

info@bemutatunk.hu